Комітет ООН з ліквідації дискримінації жінок висловив стурбованість випадками вбивств і згвалтувань жінок в «ДНР» і «ЛНР». У зв'язку з цим Україна підніме на черговому засіданні ПАРЄ питання про злочини на гендерному грунті на окупованому Донбасі і в Криму.

Новину повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

Ар'єв наводить текст рішення Комітету, в якому зазначено, що він взяв до уваги роз'яснення Російської Федерації як учасниці Мінських переговорів під час ведення діалогу. Які саме роз'яснення були надані РФ, не уточнюється. Однак у тексті рішення окреслена проблема, якою на даний момент стурбовані в ООН.

«Комітет залишається стурбованим:

а) повідомленнями про випадки сексуального насильства та насильства за гендерною ознакою, включаючи згвалтування і вбивства, тортури і жорстоке поводження з жінками, вчинені збройними угрупованнями в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР»;

b) повідомленнями про факти насильства і дискримінації щодо жінок, а також твердженнями про репресії проти захисників прав жінок на території Автономної Республіки Крим, яка де-факто знаходиться у владі РФ», - повідомляє Ар'єв з посиланням на текст, наявний у його розпорядженні.

Також в Комітеті ООН стурбовані тим, що масово порушуються права біженок з Донбасу на території Російської Федерації.

У зв'язку з рішенням Комітету ООН, за словами Ар'єва, українська делегація тепер має повні підстави для порушення питання про дискримінацію жінок на Раді Європи. Метою також є звернення уваги Турбьорна Ягланда - Генсека РЄ - на цю проблему.

Нагадаємо, в окупованому місті Алчевськ скоєно розбійний напад на подружжя Ярових - власників супермаркету «Київський». У соцмережах повідомляють, що їх обікрали, а Інну Ярову - дружину підприємця - забили насмерть прикладами автоматів.

Автор: Оля Гузенко

Джерело: Пресса Украины

© 2015-2020 ВГО Центр "Розвиток демократії"