У шведському місті Сьодерсюкхусет відкрили перший у світі центр реабілітації для чоловіків-жертв сексуального насильства. Подібна програма діяла для жінок у Стокгольмі в лікарні Південний госпіталь. Допомагали 600–700 пацієнтам на рік.

— Невідкладну допомогу надаватимуть безкоштовно. Клініка працюватиме цілодобово й без вихідних, — каже представник Помірної коаліційної партії Марі Льюнг­берг Шетт.

Програмі сприяла Ліберальна партія міської ради Стокгольма.

— Це — перша клініка з такою програмою, — говорить Расмус Йонлунд, прес-секретар Ліберальної партії. — Ми не знайшли в інтернеті подібних прикладів. Не знаю, скільки людей звертаються в службу підтримки. Але думаю, що є багато тих, хто зазнав насилля і не розповідають про це.

Торік у Швеції зареєстрували близько 370 випадків сексуального насильства над чоловіками. Жертв значно більше, кажуть у національній раді з питань кримінальних правопорушень. У Швеції — найбільша кількість зґвалтувань серед країн Європи, за даними експертів.

— Є міф, що через властиву чоловікам мужність їм складно розповідати про подібне, — говорить Інґер Бйорклунд, прес-секретар групи реабілітації.

Автор: Яна Шарова

Джерело: Газета по-українськи

© 2015 ВГО Центр "Розвиток демократії"