Колишні солдати, повернувшись з війни з психологічними травмами, часом поводяться агресивно.

Відлуння війни в Донбасі поступово докотилося до Заходу України. Пізно у вечері в минулий четвер в дім мера Львова закинули бойову гранату.

"Ми з дружиною були на кухні. Пролунав вибух, погасло світло, діти почали плакати. Дуже швидко приїхала поліція", - розповідає Садовий журналістам Gazeta Wyborcza.

Нападником виявився солдат-дезертир з добровольчого батальйону "Айдар" Олександр Гривінський. Свій вчинок він пояснив тим, що хотів висловити протест владі, яка не цікавиться проблемами солдатів з Донбасу. Тепер йому загрожує до 10 років в'язниці.

29-річний нападник мешкає з батьками і бабцею у тому ж районі, що і Садовий. Його батько, Ярослав Гривінський, каже, що варто було чекати якогось такого вчинку від сина.

"Коли Олександр повернувся з війни, він почав дуже дивно поводиться, ніби збожеволів", - каже батько колишнього солдата.

Сусіди доброї думки про родину Гривінських. Кажуть, що всі її члени дуже порядні і освічені люди. А сам Олександр займався спортом і став добровольцем в розпал бойових дій в Донбасі. Як виявилося, в складі "Айдару" Олександр служив півроку і потім втік.

"Дезертирував і повернувся у Львів. Його розшукували", - розповів начальник міліції Львівської області Дмитро Захарія.

На сьогодні у Львові живе близько тисячі ветеранів війни проти проросійських терористів в Донбасі.

"Багато хлопців бачили там такі речі, про яких страшно згадувати, а не те щоб відверто говорити", - каже медичний комендант "Національної гвардії" Олег Войцехівський.

"Зараз вони повертаються до спокійних міст і не можуть знайти собі місця. Більшості солдатів потрібна психологічна реабілітація. Багато з них мають приховані психологічні травми, які часом переростають у прояв агресії", - додав він.

Добровольці йшли на війну на хвилі патріотизму і ентузіазму. Вони почувалися потрібними і шанованими. Тепер суспільство виснажене війною в Донбасі. Вчорашні герої почуваються все більше покинутими і дедалі частіше організовують протести. І напад Гривінського на дім Садового був вже третім.

Джерело: dt.ua

© 2015 ВГО Центр "Розвиток демократії"