За словами МЗС України, заяву підтримали 36 держав

ООН заявила про стурбованість через порушення прав людини в окупованому Криму. Текст заяви опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ України.

"Міжнародне співтовариство вкотре висловило глибоку стурбованість ситуацією в Криму у зв'язку з грубими порушеннями прав людини окупаційною владою півострова, що підтверджується в доповідях моніторингових місій міжнародних організацій. Держави-члени ООН закликали російську владу негайно припинити всі порушення, засновані на етнічній належності громадян, скасувати дискримінаційні закони, а також негайно звільнити незаконно заарештованих українських громадян, включаючи режисера Олега Сенцова, провести прозоре розслідування випадків вбивств і зникнень кримських татар та громадських активістів та притягнути до відповідальності винних у вказаних злочинах", - повідомляє МЗС.

Новини за темою: В анексованому Криму планують притягнути до відповідальності всіх причетних до блокади півострова

Крім того, в ООН відзначили випадки залякування журналістів та переслідування україномовних та кримськотатарських ЗМІ.

"Ми закликаємо Управління верховного комісара ООН з прав людини розглянути питання про підготовку окремої доповіді про становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим (Україна)", - йдеться в тексті заяви.

В українському МЗС зазначили, що оприлюднення такої заяви підтверджує незмінність міжнародної підтримки України.

Раніше правозахисники заявили, що громадяни України, які живуть в окупованому Росією Криму і не мають російського громадянства, кожного дня стикаються з дискримінацією.

Джерело: 112.ua

© 2015 ВГО Центр "Розвиток демократії"