Добіг кінця останній тренінг серії тренінгів "Основи адвокації для жіночих організацій", що проводився в межах проекту "Жінки України: спроможні, залучені, незламні" організації Pact Ukraine за підтримки уряду Канади????????, Embassy of Canada in Ukraine.

Тренінги проводились спільно з регіональними хабами:

  • у Києві Жіночий консорціум України
  • у Вінниці Джерело надії / Spring of Hope
  • у Львові Центр "Жіночі перспективи"
  • у Харкові Centre of Gender Culture – Центр гендерної культури
  • у Херсоні ГО "Громадський центр "Нова генерація"

Кожен тренінг був особливим, досвід учасниць та учасників неоціненний. Обговорювали інструменти гендерного підходу (галузевий та міжгалузевий підхід), приклади гендерно-чутливих послуг в Україні. Особливо важливим є вивчення досвіду адвокаційних кампаній для захисту прав жінок. Аспекти подібних кампаній розпочинали вчити з історій суфражисток різних країн. Обговорювали, що інструменти адвокаційних кампаній можна вивчити напам'ять, але сучасний світ весь час ставить жінок перед постійними викликами. Виклики, з якими стикаються сучасні жіночі організації та мережі, які працюють для захисту прав жінок, схожі з викликами, які були у суфражисток, навіть, як зазначали учасниці, сьогодні їх ще більше і вони різноманітніші.

Дякуємо організації ПАКТ та особливо пані Oksana Bryzhovata за відкритість, гнучкість і бажання шукати кращі шляхи для отримання якісного результату у реалізації проєкту. Проведення тренінгів у містах, де працюють регіональні хаби, та запрошення тренерок з інших областей дозволили збільшити кількість учасниць тренінгу, отримати нові знання та обмінятися різноманітним досвідом. Кожен з хабів зміг запросити представників і представниць обласних та місцевих державних адміністрацій, лідерок місцевих громадських організацій, і в такий спосіб познайомити їх із діяльністю хабів, отримати знання та новий досвід, сформувати команду.

Її пропозиція запрошувати на тренінги представниць Апарату урядової уповноваженої з гендерної політики була надзвичайно актуальною в контексті захисту прав жінок. Всі учасниці зазначили, що участь пані Катерини Левченко, урядової уповноваженої з гендерної політики (Урядова уповноважена з ґендерної політики), та представниць її апарату пані Надії Зосім та Галини Жуковської була надзвичайно корисною, поглибила їхні знання з інституційного механізму просування гендерної рівності, новин законодавства, викликів та успіхів, які має Україна у досягненні рівності прав жінок та чоловіків.

Дякуємо за вашу активну участь у тренінгових модулях та бажання працювати і захищати права жінок, які сьогодні, на жаль, стають ще актуальнішими в усіх аспектах життя. Тепер ми опрацьовуємо всі ваші рекомендації для методичного посібника; розуміємо, що багато треба доопрацьовувати. І за це ми вам ще раз дякуємо, чекаємо ваших напрацювань, які ви обіцяли надіслати.

© 2015-2020 ВГО Центр "Розвиток демократії"